Błędy modowe mężczyzn – szybki poradnik

Czy w Twojej szafie wisi garnitur od znanego producenta oraz modna koszula i krawat, które podpatrzyłeś u telewizyjnego celebryty? Pewnie posiadasz jeszcze kilka niezłych sztuk garderoby. Czyli masz komplet ciuchów, które są świetnej jakości – czasami je zakładasz… ale z tyłu głowy kołacze Ci się myśl, że jednak nie wyglądasz tak dobrze, jakbyś tego pragnął. Dlaczego tak się dzieje? Popełniasz błędy w męskiej elegancji, ponieważ jesteś nieświadomy jej podstaw. Oto kilka szybkich podpowiedzi, na co zwrócić uwagę kompletując elegancki strój.

Błędy modowe mężczyzn w 8 krokach:
1. Brzydkie buty.

Przede wszystkim muszą być czyste, niepowycierane oraz dobrane kolorystycznie do stroju i okazji. Kolorowe lamówki i sznurówki, dziwne przeszycia na podeszwach, cienkie jak w kapciach podeszwy – to cechy, których należy bezwzględnie unikać! Niestety dobre buty kosztują i tego nie da się przeskoczyć. Do tego rozeznanie w w temacie eleganckich butów, nawet w renomowanych sklepach branżowych, nie mówiąc już o stopniowaniu formalności i polecaniu na określone okazje, pozostawia dużo do życzenia.

spodnie_dlugosc
Eleganckie, zadbane buty robią wrażenie, prawda?
2. Za długie spodnie.

Kategorycznie nie mogą być za długie, lepiej żeby były za krótkie niż odwrotnie. Niestety 95% panów zdaje się tego nie zauważać lub nie ma chęci z tym cokolwiek zrobić. Inwestycja 20-40 zł w krawca rozwiązuje ten problem. Możecie być pewni, że już niedługo poświęcę temu zjawisku obszerny post.

dlugie_spodnie_elita
Czy taka długość spodni Wam się podoba, czy raczej przykład z góry?
3. Za długie rękawy marynarki.

To jest kolejna, po spodniach, pięta achillesowa współczesnego mężczyzny. 80% facetów nosi marynarki ze zbyt długimi rękawami, zakrywającymi mankiety koszul, a czasem nawet część dłoni. Bez interwencji krawca także się tu nie obejdzie.

5. Zbyt obszerna marynarka.

Te problem jest już rzadszy, ale ciągle występuje. Trzeba na to zwracać uwagę, ponieważ dobrze dopasowana marynarka bardzo poprawia wygląd mężczyzny, np. przez zamaskowanie brzucha, wyeksponowanie klatki piersiowej oraz podkreślenie barków.

bad-fit-vs-good-fit
Tu chyba sprawa dopasowania jest jasna?!
6. Zbyt obszerny kołnierzyk koszuli.

Jest to bardzo zauważalny błąd, ponieważ jest blisko twarzy i węzła krawatu. Na szczęście coraz rzadziej daje się zauważyć.

krzysztof_zanussi
Foto: http://www.pudelek.pl. U tego znanego reżysera kołnierzyk mógłby być lepiej dopasowany. Zresztą rękawy marynarki oraz nogawki spodni także.
7. Źle zawiązany krawat.

To bardzo widoczne niedociągnięcie, ponieważ krawat, a węzeł w szczególności, bardzo zwraca uwagę naszych rozmówców. Starajcie się, żeby krawat był zawiązany starannie, dociągnięty do końca, koszula zapięta, a szerszy koniec krawata delikatnie zachodził na spodnie w miejscu klamry paska. Przy okazji sygnalizuję, że elegancki mężczyzna nie używa gotowej muchy, ale umie ją samodzielnie zawiązać. Czy widzieliście poważnego, dorosłego człowieka z gotowym krawatem na gumce? No właśnie. Tu zasada jest analogiczna.

bad_tie
Ku przestrodze: nie warto luzować krawata ani rozpinać górnego guzika u koszuli, ponieważ wygląda źle. Lepiej w ogóle ściągnąć krawat i rozpiąć dwa guziki.
8. Brak poszetki.

W tym elemencie widać renesans. Nie trzeba się za dużo uczyć, ponieważ inwencja jest wskazana (przynajmniej w 90% przypadków dowolność może być zaletą). Podpowiem Wam, żeby pod żadnym pozorem nie używać gotowych chusteczek doszytych do kartoniku lub eksponować na zewnątrz podszewkę brustaszy. Poszetka to naturalny kawałek tkaniny ze specjalnie, ręcznie obszytymi rogami.
Tu możecie poczytać nieco więcej na ten temat: Czym są: poszetka, butonierka, brustasza?

 

suitsupply_business_many
Foto: http://www.suitsupply.com. Poszetka to obowiązkowy dodatek do marynarki i płaszcza eleganckiego mężczyzny.

Wyżej wymienione tematy zostały tylko zasygnalizowane. W kolejnych postach możecie się spodziewać szerszego omówienia. Moim konikiem są za długie nogawki spodni raz rękawów marynarek, więc pewnie w tym temacie będę Was najmocniej indoktrynował.

Na koniec wklejam piktogram, który dla ułatwienia zilustruje część wyżej wymienionych błędów.

good-fitting-suit
Źródło: http://www.realmanstyle.com

Man nadzieję, że kilka szybkich porad pozwoli uświadomić sobie błędy i zacząć pracować nad ich wyeliminowaniem. Jak wspomniałem wcześniej, część z nich można wyeliminować wyłącznie przy współudziale krawca, więc nie bójcie się go.

Trzymacie fason i do następnego postu,

Luigi

Wykorzystano zdjęcia: www.realmanrealstyle.com, www.suitsupply.com, internet oraz własne.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s