Moda męska na gali filmowej we Wrocławiu

pedro_almodovar
Pedro Almodovar. „Mafia Man” na wrocławskiej gali. Pomijając niestosowność ubioru do okazji, zwracam uwagę na niekorzystny wygląd w rozpiętej marynarce (brzuszek wychodzi ze spodni, wypycha golfik – a przecież można byłoby to zakryć) i za długich spodniach.

10 grudnia 2016 roku we Wrocławiu rozdano Europejskie Nagrody Filmowe, odpowiednik amerykańskich Oscarów. Zjechała się światowa elita, a już na pewno prominentni twórcy oraz producenci filmowi i telewizyjni z całej Europy. Powinni świecić przykładem w zakresie dress code`u, szczególnie, że taka impreza wiąże się z prestiżem i tradycją, a obrazy z tego wydarzenia zostaną na długo w pamięci widzów. Zdjęcia na potrzeby artykułu zaczerpnąłem z portalu www.pudelek.pl.

Oto przykłady męskich stylizacji wraz z moim powściągliwym komentarzem:

zbigniew_zamahowski
Zbigniew Zamachowski. Za długie spodnie, za długie rękawy marynarki, mucha gotowa. Poza tym chyba pomylił okoliczności, ponieważ jego ubiór pasuje na robocze spotkanie koła naukowego filozofii. Czarna koszula jest poza kanonem męskiej, klasycznej elegancji. Brązowe buty w ogóle nie licują z wieczorową, oficjalną imprezą. Plus za sympatyczny, jak zwykle zresztą, wyraz twarzy.
tomasz_ziolkowski
Tomasz Ziółkowski. Jeden z niewielu mężczyzn z prawidłową długością nogawek spodni. Reszta jest dramatyczna. Marynarka niby smokingowa, ale chyba od pijanego krawca, który lampas wszył na klacie zamiast na nogawkach spodni. Rozchełstana koszula z czymś zwisającym i bliżej niezidentyfikowanym. Zastanawiający dobór butów. Pan Tomasz chyba przed gala strzelił po jednym głębszym ze swoim krawcem.
tomasz_wasilewski
Tomasz Wasilewski. Rozumiem, że ta kreacja ma stanowić tzw. smoking tropikalny. Jak sama nazwa wskazuje, to nie to miejsce i pora roku. Poza tym mucha powinna być zdecydowanie czarna. Tradycyjnie spodnie za długie.
piotr_starak
Piotr Starak. Spodnie o wiele za długie, rękawy marynarki za długie, brak białej poszetki, a mucha raczej jest gotowa niż wiązana ręcznie. Plus za smoking i lakierki, które są odpowiednie na tę okazję.

 

maciej_stuhr
Maciej Stuhr. Główny prowadzący galę. Lepiej ubrany od pozostałych, ale: zdecydowanie za długie spodnie, za długie rękawy marynarki i brak białej poszetki.
maciej_dejczer
Maciej Dejczer. Poza wszelką krytyką. Czyżby ubrania otrzymane z darów?
maciej_borcuch.jpg
Maciek Borcuch. Ten pan wygląda, jakby pożyczył garnitur od starszego brata. Chyba góra z dołem nie stanowią kompletu. Brak białej poszetki. Spodnie, pomimo że za duże i się marszczą, to przynajmniej są odpowiedniej długości. Marynarka zdecydowanie za krótka, a spod niej przebija się pasek w wyraźnie jaśniejszym kolorze od butów. Wszystko źle leży poza koszulą i krawatem.
krzysztof_zanussi
Krzysztof Zanussi. Garnitur za jasny, w ogóle to powinien być smoking jak na taki kaliber gościa. Za długie rękawy marynarki, za długie spodnie, butów za dobrze nie widać, ale raczej nie na taką okazję. Ponadto brak poszetki, a kołnierzyk w koszuli wydaje się być zbyt obszerny.
cezary_harasimowicz
Cezary Harasimowicz. Mucha chyba zawiązana ręcznie – to byłby jedyny pozytyw. Reszta jest dziwaczna i w złym guście: za długie spodnie; za długie rękawy marynarki smokingopodobnej; koszula od czapy, wywalona na spodnie i w dodatku z nieoderwaną metką koło kroku.
daniel_olbrychski
Daniel Olbrychski. To ostatnio twarz firmy odzieżowej Bytom. W sumie zasługiwałby na pochwałę za gustowny i dobrze dopasowany smoking, ale coś nie wyszło przy wiązaniu muchy. Zgadzacie się?
janusz_zaorski
Janusz Zaorski. Pan Janusz wydaje się być sporym mężczyzną, ale może chciał stać się jeszcze większy i dlatego garnitur pożyczył od Pudziana? Dziwne buty, za długie i za szerokie spodnie, za szeroka marynarka (zobaczcie, jak źle wygląda prawy bark), za długie rękawy. Skoro zdecydował się na garnitur, zamiast smokingu, to mógł się bardziej przyłożyć miarowo i wybrać sporo ciemniejszy kolor.

 

Na koniec podzielę się moimi przemyśleniami. Kto ubiera tych panów i dlaczego robi to źle? Obstawiam, że ich ubrania kosztowały sporo powyżej średniej ceny rynkowej, na pewno mają metki uznanych producentów, z pewnością stać ich na doradcę od wizerunku, a już na pewno każdy potrafi zasięgnąć rady „Wujka Google”. Dlaczego jest tak źle? Przecież założyli smokingi, garnitury lub kreacje smokingopodobne, więc jakiś zamysł się kryje za ich uroczystym wyglądem. W teorii to ludzie posiadający: dobry gust, poczucie estetyki, wykształceni i dobrze sytuowani, bywalcy salonów, sławni i podziwiani. Po namyśle obstawiam tylko jeden powód, dla którego elegancja im nie do końca wychodzi: oni naprawdę nie wiedza, jak się dobrze ubrać, ponieważ nikt ich tego nie nauczył i ograniczają się do podpatrywania siebie nawzajem. Po prostu nie umieją obchodzić się z garniturem oraz smokingiem w odpowiedni sposób!

Drodzy Czytelnicy, zaglądajcie tu regularnie, żebyście i Wy nie powielali takich błędów. Jeśli artykuł jest dla Was przydatny, to polecajcie mój blog znajomym. Zaglądajcie także na strony o modzie męskiej, do których linki znajdzie zakładce „Polecane”.

Trzymacie fason,

Luigi

Foto: www.pudelek.pl


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s