Czy Maciej Maniewski fajnie się ubiera?

Maciej Maniewski znany jest szerszej publiczności z serii sensacyjno-poradnikowej, nadawanej na antenie telewizji TVN, pt. „Afera fryzjera”. Pan Maciej jeździ po kraju, odwiedza salony fryzjerskie, karci właścicieli oraz personel, by na koniec pomóc im wyprowadzić biznes na prostą oraz nauczyć prawidłowo strzyc włosy, i nie tylko. Moją uwagę przykuł jego wygląd, a dokładniej sposób ubierania i zamiłowanie do czarnych kolorów. W tym poście skomentuję jego stylizacje. Was, Drodzy Czytelnicy, zachęcam do wyrażenia swojej opinii w komentarzach pod artykułem.

W swojej ocenie zwracam uwagę głównie na:

1. Dopasowanie ubrania do sylwetki.
2. Wybór garderoby do okazji i miejsca.
3. Jakość i sposób prezentowania dodatków, np. krawat, mucha, poszetka, pasek itp.

Poniżej prezentuję kilka stylizacji z udziałem Macieja Maniewskiego, w których pokazuje się publicznie, np. podczas programu telewizyjnego.

maciej_maniewski_afera_fryzjera_tvn_style_01
Foto: http://www.tvn.pl. Marynarka całkiem fajna, nieformalna, z nakładanymi kieszeniami i ostrymi klapami… ale na kogoś większego. Na pewno jest za szeroka w barkach i posiada za długie rękawy, i to z 10 cm – widać, jak się brzydko marszczy na ramionach, a mankiet koszuli, mimo zgiętych rąk, nie chce się pokazać. Jednak najstraszniejsza wpadka to metka lub logo na lewym rękawie!
maciej_maniewski_afera_fryzjera_tvn_style_02
Foto: http://www.tvn.pl. Ciąg dalszy powyższej stylizacji. Koszula wypuszczona ze spodni, prawdopodobnie poniżej linii marynarki – kolejna wpadka nie do zaakceptowania z klasycznego punktu widzenia. Metka na rękawie wciąż kuje w oczy! Może jest wypożyczona i trzeba ją zwrócić z nieodprutymi metkami? Brak poszetki.
maciej_maniewski_onet-pl
Foto: http://www.onet.pl. – Właśnie wracam z tartaku, gdzie my drwa rąbali. Ledwiem zdążył się odświeżyć i w te dyrdy pognał na spotkanie – rzekł, lekko zdyszanym głosem, pan Maciej, ustawiając się do zdjęcia przy ściance. Tak na serio to czarna, gładka i w miarę formalna marynarka zupełnie nie pasuje do roboczego ubrania.
scena z: Maciej Maniewski, Ada Fijał, SK:, , fot. Krzemiński Jordan/AKPA
Foto: http://www.zeberka.pl. Ogólna koncepcja jest niezła – wszystko w ciemnogranatowej tonacji z białą koszula. Ty razem stawia na luźną klasykę bez krawatu. Nawet granatowe buty wyglądają nieźle. Jednak diabeł tkwi w szczegółach: rozpięta marynarka (powinna być zapięta, szczególnie do zdjęcia), rękawy co najmniej o 5 cm za długie, spodnie za długie lub tak bardzo opadły. Przy okazji zwracam uwagę na spodnie z niskim stanem, ponieważ tak zwykle opadają i nie wygląda to dobrze – nogi stają się krótsze, a tułów się wydłuża. Powinno być odwrotnie.
maciej_maniewski_maniewski-pl
Foto: http://www.maniewski.pl. Nic dodać, nic ująć – wszytko gra.
maciej_maniewski2_maniewski-pl
Foto: http://www.maniewski.pl. No właśnie… już nie gra. Czy widzicie te rękawy? Halo, Panie Maniewski, to jest marynarka, a nie szlafrok! Chcę wierzyć, że to co wystaje z brustaszy (kieszonka na lewej piersi) to prawdziwa poszetka, a nie wywinięta podszewka.

Podsumowanie.

Wady:

Wszechobecne zamiłowanie do zbyt dłuuuuuuuuugich rękawów marynarek, i to sporo!!! Za długie nogawki w spodniach. Ogólnie widać, że człowiek ma słabe wyczucie stylu i kompletnie nie przykłada wagi, by dopasować odzienie do swojej postury. Strasznym błędem, na granicy obciachu, jest paradowanie z metką lub widocznym logo firmy na mankiecie rękawa. Myślałem, że w dzisiejszych czasach już się takich wpadek nie zalicza.

Zalety:

Chętnie korzysta z marynarek oraz koszul. Niestety robi to nieumiejętnie, ale podciągam mu to pod zaletę.

Diagnoza:

Dostrzegam w nim duży potencjał i gdyby ktoś doradził mu w kwestii dopasowania ubrań oraz obuwia, to mógłby stać się jednym z lepiej ubranych polskich celebrytów. Ma dosyć atrakcyjną urodę, tzn. jest brunetem, nosi mocny zarost, posiada stosunkowo proporcjonalną sylwetkę, choć na starszych zdjęciach widać, że był „kilka kilogramów młodszy”. Jest to dobry materiał na stylowego faceta, tylko czy pan Maciej to kiedyś wykorzysta? Potrafi strzyc, stylizować, przykłada się do tego, dba o szczegóły – jest fachowcem w swojej dziedzinie. To dlaczego nie poświęci nieco czasu na skomponowanie właściwej, schludnej i dopasowanej garderoby?

My tymczasem widzimy, co jest złe, a co dobre i wyciągnijmy lekcje dla siebie, żeby unikać modowych wpadek i pracować nad własnym, klasycznym stylem.

Trzymajcie fason i do następnego postu.

Luigi


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s